ZAJÍMAVÉ A DŮLEŽITÉ

INFORMACE

  • PÉČE O PERSKOU KOČKU

Kromě roztomilého kukuče peršan zaujme bohatou srstí, takže:

Péče o srst
Díky moderním kosmetickým přípravkům je péče o její srst mnohem snazší než ještě před pár lety a pokud je srst čistá a kočka je česaná pravidelně, necuchá se a neplstí. Pro mě z nepochopitelného důvodu panuje obecný názor, že je česání a koupání na denním pořádku a vyplňuje veškerý volný čas, což by pochopitelně odradilo asi každého, hlavně tedy tu kočku. Základ je kočičku pročesat hřebenem (např. Greyhound nebo Madan – jsou antistatické a vydrží Vám navždy) asi 2x do týdne, v létě i méně, mají v tu dobu méně srsti, nic na tom není a zabere to chvilku. Na jaře je období, kdy kočka líná a pročesáním se zimní srst odstraní, chlupy budou na hřebenu a ne na nábytku.

Koupání – já si dovolím napsat, že není absolutně nutné, nebo alespoň není nutné, aby Vás samotné koupání od tohoto plemene odradilo, pokud se na něj necítíte. Například starší kočičku tím vůbec nezatěžuji, občas dám do kožíšku při česání trochu pudru (Johnson´s), který mastnotu vstřebá a pak se vyčeše.

Pokud chcete koupat: Koupání se týká hlavně přípravy na výstavu, ale pokud uznáte, že by to kožíšku zkrátka prospělo, (používám mycí pastu – srst je po čase mastná - nebo šampon a kondicionér, používám zn. Baldecchi) kočička se vyfénuje, do srsti dám trochu balzámu (Liquid Silk) pro opravdu snadné rozčesání, a máme zase hebký a lesklý kožíšek. Na koupání je nutné mít v koupelně i bytě teplo, a vyfénovat je nutné do sucha, začínám „odspodu“, jinak kočka nastydne.

Péče o oči
Čistící voda na oči, nebo převařená voda a kulaté vatové tamponky.

Jídelníček

• Konzervy Schesir a Gourmet, přemražené kuře – mám připravené sáčky prsních řízků nakrájených na kostičky v mrazáku, velice rychle se rozmrazí, od 6. měsíce nabízím hovězí i ryby, ale každá kočička má „svoje“, můžete nabídnout tvaroh, kravské mléko ne, kupte kočičí, multivitaminovými pastami Gim Cat (je několik druhů) se člověk zavděčí pokaždé.
• Granule od Royal Canin Babycat pro koťátka, potom Persian a Exigent 35/30. Jakékoliv změny provádět pozvolna, jinak bude mít kotě/kočka zažívací problémy. Nejprve smíchejte původní granule s novým druhem v poměru 2:1 (několik dní), později 1:1 (několik dní) a řeďte tak dlouho, až zůstane k dispozici nový druh.
• Vzhledem ke tvaru obličeje je dobré pořídit speciální nakloněnou misku.

Voda

U mě vodu pijí z fontánky Hagen, nezmáčí si náprsenku a může nastydnout.

Kočičí tráva

Je skvělá pro každou kočku, pro peršana je to nutnost.

Máte-li zájem o více informací

KONTAKTUJTE MNE